Czy budowa domu z antresolą jest problematyczna?

Data dodania: 05.07.2018


Czy wiedziałeś o tym, że wysokie pomieszczenia – nawet kiedy są niewielkich rozmiarów dają nam możliwość aranżacji? Jest to idealna lokalizacja dla antresoli, dzięki której uzyskamy kilka lub nawet kilkanaście dodatkowych metrów kwadratowych przestrzeni do zagospodarowania. Myślisz, że antresole można spotkać tylko w rozpadających się kamienicach? Nic bardziej mylnego! Antresole można wykonać w niewielkim domu a nawet w niższym mieszkaniu – jest to miejsce, które powiększa przestrzeń użytkową na tym samym metrażu i jednocześnie dzieli tą przestrzeń na dwie niezależne od siebie części. Jakie funkcje może pełnić antresola? To zależy od wysokości i wielkości tego miejsca. Można wykorzystać je jako wygodny kąt do pracy albo zagospodarować w tym miejscu bibliotekę czy miejsce do spania. Często jest to miejsce przeznaczone dla dzieci – mogą tam bawić się i spędzać czas. Jeżeli projekt domu zakłada wysoką antresolę – często właściciele przechowują tam różnego rodzaju bibeloty.

https://katamaranyzatoka.pl/media_o_nas/deweloper-apartamenty-nad-morzem/

Jedno jest pewne – antresola powinna być wykonana z materiałów trwałych i możliwie wytrzymałych – muszą one zapewniać jej estetykę i bezpieczeństwo dla mieszkańców. Konstrukcja antresoli powinna być zainstalowana w ścianach nośnych i być wsparta na stropie bądź powiązana z konstrukcją dachu. Projekt domu jak i projekt antresoli powinien być skonsultowany z doświadczonym architektem – nie powinniśmy wprowadzać takich modyfikacji na własną rękę. Dzięki temu zyskujemy pewność że dobierze on odpowiednią ilość punktów wsparcia, a także obliczy odpowiednie maksymalne obciążenie. Antresola w domu jest zazwyczaj półpiętrem lub galerią – taki poziom dodatkowy można zorganizować nie tylko w wysokiej kamienicy.

Budowa domów Szczecin

Możesz także wydzielić antresolę z parteru i taka sytuacja odnosi się do domów parterowych, które mają niezabudowany i otwarty strop dachu. W idealnym przypadku zarówno nad antresolą jak i pod nią było minimum 2,2 metra. Dzięki zachowaniu takiej wysokości mamy okazję do różnego rodzaju aranżacji tego miejsca – może się tam znaleźć nawet stylowe biuro. Antresola może stanowić jedno pomieszczenie, ale często tworzy łącznie kilka pomieszczeń. Może to być piętro z pokojami a nawet z łazienką. Jeżeli planujesz budowa domu z antresolą, powinieneś uwzględnić jej obecność już na wczesnych etapach budowy. Projekt domu rozplanowuje okna oraz inne elementy domu, dlatego jest to niezbędna informacja dla architekta. Pamiętaj o tym, że zawsze możesz łatwo powiększyć powierzchnię użytkową swojego domu za pomocą antresoli. Projektowanie domu z antresolą zostaw profesjonaliście, a będziesz na pewno zadowolony z efektu!

Deweloper Szczecin