Dobre rady Ci się nie przydadzą – rozprawiamy się z wnętrzarskimi mitami!

Data dodania: 29.12.2017


Jesteś w trakcie urządzania domu, który dopiero co został wybudowany? Musisz przygotować się na lawinę rad, które będziesz słyszał na każdym kroku. Myślisz, że to dobre rady, które pomogą Ci w tym niełatwym zadaniu? Pewnie część z nich jest rzeczywiście przydatna, jednak pamiętaj, żeby kierować się przede wszystkim zaleceniami architekta, który stworzył projekt domu oraz własnym gustem. Zbyt wiele rad może wprowadzić do Twojej głowy bałagan, a w efekcie Twój wymarzony dom zostanie urządzony w wielu różnych, niekonieczne pasujących do siebie stylach. Jakie zatem są najpopularniejsze wnętrzarskie mity? Sprawdź sam!

Otoczenie pełne jest osób, które można określić mianem cioci albo wujka „dobra rada”. Kolega który ma się za złotą rączkę, niemiła koleżanka zza biurka obok – to właśnie oni będą udzielać Ci tych „dobrych” rad wnętrzarskich, których później możesz gorzko żałować. Nie są to praktyczne wskazówki, a znane powszechnie mity, które nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością.

Czy lepiej dopłacić do budżetowych rozwiązań – nawet w sytuacji kiedy nie mamy środków? To pierwszy mit – jeśli nie stać nas na drogie rozwiązania, musimy znaleźć na nie więcej pieniędzy, aby ustrzec się przed fuszerką. Projekt domu jest kwestią na lata, dlatego nie warto na nim oszczędzać, jednak budżetowe rozwiązania w kwestii urządzenia wnętrza wcale nie musza być złym rozwiązaniem. Podobnie z dodatkami – nawet tanie rzeczy (np. vintage) mogą rewelacyjnie prezentować się w Twoim wnętrzu.

Ktoś powiedział Ci o ponadczasowym rozwiązaniu wnętrzarskim? Oto kolejny mit. Najczęściej mowa tu o bieli we wnętrzach, której uniwersalność jest mylona z byciem trendy. Być może ten kolor rzeczywiście występować będzie nawet wśród wnętrz osób pochodzących z różnych pokoleń, jednak pamiętaj że wszystko się zużywa. Białe szafki czy meble nie będą przecież wiecznie białe.

Specjalista w zakresie aranżacji wnętrz z pewnością jest w stanie wiele ułatwić – poda ci na tacy kilka sprawdzonych patentów i pomoże uniknąć aranżacyjnych wpadek. Jednak efektowny wystrój wnętrz jest możliwy bez udziału doradcy.

projektowanie domów szczecin

Architekt zajmujący się taką kwestią, jak profesjonalny projekt domu może również doradzić Ci w kwestii wystroju wnętrza. Dzięki niemu poznasz kilka sprawdzonych patentów, które pozwolą na uniknięcie wpadek w aranżacji. Jeśli jednak jesteś wystarczająco kreatywny – pomoc eksperta może okazać się niepotrzebna! To nie koniec – jeśli samodzielnie urządzimy dom, będzie on więcej wart od tego urządzonego rękami architekta. Każdy mebel i element domu będzie naszym małym odkryciem, z którego możemy być później dumni.

deweloper szczecin 

Jak urządzić apartament nad morzem?

Plusy i minusy mieszkania nad morzem