Jak sprawić, żeby domownicy czuli się w domu jak najlepiej?

Data dodania: 30.11.2017


Istnieje szereg czynników, które mogą bezpośrednio wpływać na samopoczucie osób, które zamieszkują dany budynek, a także na ich produktywność. Bardzo dużo znaczenie ma odpowiednia aranżacja otaczającej nas przestrzeni, a także dobór idealnej powierzchni, czyli metrażu, który pozwoli nam jeszcze efektywniej wykonywać obowiązki. Profesjonalny architekt zajmie się tymi kwestiami, wykonując projekt domu dla Ciebie i Twoich bliskich. Dzięki uwzględnieniu wszystkich niezbędnych potrzeb i upodobań, Twój nowy dom będzie prawdziwą oazą spokoju i relaksu, a Ty będziesz czuł się w nim naprawdę jak u siebie. Na całość projektu składają się takie elementy, jak kolorystyka ścian, dobór mebli, a także odpowiedni rodzaj oświetlenia, który powinien być inaczej dobrany, jeśli miejsce służy odpoczynkowi lub pracy.

Budowa domów Szczecin

Jaki Kolor ścian wybrać?

Myślisz, że projekt domu obejmuje wyłącznie etap surowy? Mylisz się – obecnie projekt domu może uwzględniać również planowaną aranżację wnętrza. Wszystko po to, aby Twój dom był stworzony w spójnej stylistyce i jednocześnie nie stracił na praktyczności. Właśnie dlatego powinieneś zaufać doświadczonemu architektowi. Dobierze on nie tylko idealną dla danego pomieszczenia kolorystykę, ale również sprawdzi kolorystykę pod kątem wielkości pomieszczeń. W sytuacji, kiedy pracujesz w domu, postaraj się o mniej jaskrawe kolory ścian, aby nie rozpraszały one Twojego skupienia. Jeśli urządzasz sypialnię – pamiętaj, że to miejsce relaksu, dlatego mile widziane są kolory stonowane.

Maszyny CNC

Mimo tego, jeśli projekt domu zakłada pomieszczenia o niewielkim metrażu, będzie lepiej jeśli dobierzesz kolory w raczej jasnych tonacjach. Nie stawiaj na jaskrawe kolory również w salonie – to miejsce w domu powinno być dostosowane do wypoczynku, dlatego zamiast ostrych barw wybierz te, które są stonowane. Tutaj również sprawdzą się świetnie różnego rodzaju odcienie szarości, beżu oraz brązu, które poleca się również w pomieszczeniach biurowych. Jeśli Twój salon jest spory, za pomocą ciemnych kolorów możesz zmniejszyć go optycznie i spowodować, że będzie on jeszcze bardziej przytulny i komfortowy.

Twój projekt domu ma wiele pomieszczeń o małych rozmiarach? Powiększ je optycznie, wybierając jasne i świeże kolory ścian. Również salon powinien służyć głównie odpoczynkowi, dlatego także tutaj jaskrawa kolorystyka może nie sprawdzić się najlepiej – stonowane będą z kolei idealnym wyborem. Szarości, beże i odcienie bieli oraz brązów są polecane przez architektów także do pomieszczeń biurowych.

Co z oświetleniem?

Oprócz dobrze dobranej kolorystyki wnętrz, równie istotne znaczenie ma wybór oświetlenia, które również wpływa na samopoczucie domowników. Ważnym jest, aby projekt domu od razu zawierał w sobie instalację oświetlenia, która zostanie dobrana pod konkretne pomieszczenie. Zwłaszcza zimą, bardzo dużo korzystamy ze światła sztucznego, dlatego jego kolor może wpływać na nasz nastrój. Kiedy będzie ono za bardzo intensywne – możemy być delikatnie rozdrażnieni, jeśli natomiast będzie w nim za ciemno – przebywając w tym pomieszczeniu możemy czuć się nawet senni.

Projektowanie domów Szczecin