Jak tanio ozdobić nowy dom? Podpowiadamy i dajemy praktyczne wskazówki!

Data dodania: 29.12.2017


Nie wiesz jak tanio i efektownie zaaranżować swój nowy dom? Podpowiemy Ci co zrobić, aby uatrakcyjnić wygląd Twojej nieruchomości niewielkim kosztem, przy wykorzystaniu budżetowych rozwiązań. Pamiętaj, że aranżacja domu nie musi oznaczać Twojego pustego portfela!

Na pewno nie raz słyszałeś historię o tym ile ktoś wydał na aranżację swojego wnętrza. Czy kosztowne urządzenie jest powodem do dumy? Nie dla nas! Nam zależy na najlepszym efekcie za niewielkie pieniądze. Wystarczy że poznasz, a następnie wykorzystasz kilka sprawdzonych trików, które nie obciążą Twojego domowego budżetu, ale zapewnią efektowną aranżację, która zachwyci każdego!

Z każdej strony słyszymy górnolotne hasła odnośnie minimalizmu, ograniczeniu konsumpcji, życiu w zgodzie z naturą i wiele innych. Wyobraź sobie, że minimalizm jest też doskonałym sposobem aranżacji wnętrz. Dzięki temu trendowi możesz spokojnie wykorzystać wnętrzarski recykling, który pozwoli Ci na wykorzystanie starych mebli w efektowny sposób. Nieoczywiste zastosowanie przedmiotów użytkowych również będzie świetnym pomysłem. Na przykład drewniane skrzynki po owocach lub palety – są obecnie naprawdę na topie, a dodatkowo sprawią, że nasz dom stanie się naprawdę designerski. Za sprawą tych materiałów mogą powstać również stoliki, siedziska, regały, półki i wiele wiele innych. Projekt domu może zakładać naprawdę dokładne wyliczenia, jednak zazwyczaj po remoncie zostają resztki, które można wykorzystać w ciekawy sposób. Pomyśl tylko – puszki z farbą, kawałki tapet, części drewnianych desek lub kafelek – wszystkie te rzeczy to źródło inspiracji do tworzenia! Wnętrze szuflad w kuchni możesz okleić resztkami tapety, podobnie w przypadku regału na książki. Resztka farby świetnie nada się do pomalowania szklanych słoików czy doniczek.

projektowanie domów szczecin

Dopiero urządzasz dom i masz w nim wciąż puste ściany? Świetnym pomysłem na zagospodarowanie tej przestrzeni będą ozdobne półki. W internecie możesz znaleźć mnóstwo ciekawych aranżacji takich półek zawieszonych na ścianie – sposób myślenia o tym elemencie wyposażenia domu zdecydowanie uległ zmianie w ciągu ostatnich kilku lat. O co chodzi? Półka nie służy już wyłącznie przechowywaniu opasłych tomów książek czy encyklopedii – to miejsce ekspozycji pięknych przedmiotów i wspaniale wydanych książek czy albumów. Ustaw na półce tylko kilka egzemplarzy literatury, dodaj zieloną roślinę i ozdobną figurkę – gotowe! Rewelacyjna półka jest lepsza niż niejeden obraz, a dodatkowo jest to naprawdę niedroga ozdoba wnętrza. Dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie mebli z poprzedniej epoki – meble z tego okresu cieszą się coraz większa popularnością i łatwo znajdziesz je na portalach aukcyjnych czy pchlich targach.

nowe domy szczecin