Dowiedz się jak łatwo zaoszczędzić na budowie domu!

Data dodania: 30.03.2018


Oszczędzanie na takiej inwestycji, jak budowa domu rozpoczyna się już od wyboru działki – powinna być ona pozbawiona wody, a grunty koniecznie muszą być nośne. Najlepiej, kiedy w pobliżu działki znajdą się przyłącza mediów, jednak nie jest to konieczne. Wielu z nas staje się jednak właścicielem gruntu słabonośnego – to właśnie sytuacja, w której koszty budowy domu zaczynają znacznie wzrastać. Nie wiesz jak zachować się w takiej sytuacji? Spokojnie – jest na to kilka sposobów, na przykład wymiana gruntu lub jego izolacja przy pomocy przekrojów fundamentu. Kolejna kwestia to posiadanie piwnicy – warto zastanowić się, czy będzie ona dla nas naprawdę niezbędna, ponieważ koszt jej budowy może szokować. Możesz tam oczywiście przechować mnóstwo zbędnych rzeczy, ale czy warto wydawać aż tyle? Skąd bierze się wysoki koszt takiej realizacji jak budowa domu z piwnicą? Jest to związane z koniecznością głębszych wykopów oraz modyfikacji ułożenia fundamentów. Prawda jest taka, że wybudowanie piwnicy może w praktyce kosztować cię jeszcze raz tyle, co pomieszczenie tej samej wielkości „na powierzchni ziemi”.

Budowa Domów Szczecin

Jeżeli zależy ci na ekonomicznych rozwiązaniach, na pewno zachodzisz w głowę – który rodzaj domu będzie bardziej oszczędny? Może postawić na dom parterowy – bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Ale lepiej prezentuje się zawsze dom piętrowy – to okazała budowla, która robi wrażenie. Projekt domu to złożona kwestia i składa się na nią kilka czynników – dom parterowy zawsze będzie wyróżniał się rozbudowaną bryłą – co za tym idzie, fundamenty również będą większe. Dom posiadający piętro zdecydowanie zajmie mniejszą powierzchnię działki, którą możemy zagospodarować na ogród lub warzywniak. Tutaj jednak koszt budowy ścian piętrowych zaczyna obciążać nasz budżet. Dolicz do tego dodatkowy beton, położenie większej ilości tynku oraz ocieplenia. Dom z parterem nie wymaga dodatkowej budowy stropu – to ogranicza koszty. Pomyśl także przyszłościowo – duży dom dużo trudniej jest ogrzać, dlatego lepiej zastanów się ile tak naprawdę miejsca potrzebujesz.

Deweloper Domy Szczecin

Czas na wybór dachu – masz do wyboru dwie opcje – dach płaski lub tak zwany namiotowy. Dach namiotowy będzie dużo lepiej wyglądał, ale dach płaski będzie dużo bardziej ekonomicznym wyborem. Pozostaje on dużo prostszy w budowie – również projekt domu z takim dachem nie jest zbyt skomplikowany. Skomplikowana konstrukcja to zawsze więcej czasu na budowie i pieniędzy, które ona pochłonie. Płaski dach może być dużo lepszy, ponieważ wyróżnia się dobrą szczelnością i możesz go w każdej chwili ocieplić. Wybór zawsze należy do Ciebie, ale pamiętaj, żeby dobrze przemyśleć wszystkie za i przeciw!

https://katamaranyzatoka.pl/media_o_nas/deweloper-apartamenty-nad-morzem/