Montaż dodatkowych przestrzeni użytkowych

Data dodania: 31.07.2017


Współcześnie projekty przestrzeni wewnętrznej opiera się głownie na założeniu, aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. Dzięki różnorodności sposobów gospodarowania przestrzeni, możemy wybierać odpowiednią technikę, która pomoże nam poszerzyć funkcjonalność pomieszczeń. Jednym ze sposobów jest montaż dodatkowych przestrzeni użytkowych.

Istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć na użytkowość przestrzeni, a także jej pojemność. Jedną z nich jest wysokość ścian w pomieszczeniu, które planujemy zagospodarować. Przestrzeń górna powinna być zaprojektowana w sposób, który umożliwi domownikowi korzystanie z półpiętra w pozycji stojącej oraz tak, aby sufit nie przeszkadzał w wykonywaniu codziennych czynności. Dokładnie taką sama zasadę należy zastosować do przestrzeni dolnej.

Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie odpowiednio wywarzyć proporcji, antresolę należy zaprojektować tak, aby pełniła funkcję magazynową. Takie rozwiązanie wymaga użycia jedynie niewielkiej przestrzeni i możemy je zastosować według własnego uznania – na górnej lub dolnej powierzchni. Półpiętra i antresole są wykorzystywane przede wszystkim jako przestrzenie codziennego użytku. Dodatkową powierzchnię można zagospodarować jako sypialnię lub biuro. Coraz częściej na półpiętrach buduje się również domowe biblioteki, których wyglądem można się zachwycać
z niższej kondygnacji. O uniwersalności półpięter i antresoli świadczą również materiały z jakich są wykonane. Nie bez powodu najbardziej popularnym surowcem jest drewno – bardzo wytrzymałe i solidne, pasujące zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych.

Podczas projektowania konstrukcji warto skorzystać z porad specjalistów, którzy wskażą ewentualne błędy, jakie popełniliśmy podczas planowania. Firmy specjalizujące się w produkcji i montażu dopilnują, aby nasza konstrukcja była funkcjonalna, natomiast architekci z takich firm jak TLS Developer dadzą nam gwarancję wyjątkowego, dopasowanego do naszych potrzeb projektu. Pamiętajmy o tym, że współpracując z tego typu deweloperem, możemy angażować się w zmianę projektów arhcitektonicznych.

Należy pamiętać, że rozbudowa przestrzeni nie tylko wpływa na praktyczność pomieszczeń, ale także urozmaica wygląd naszego wnętrza. Odpowiedni wybór materiałów i poprawie sporządzony projekt pozwoli na montaż dodatkowych przestrzeni użytkowych, które będą nam służyć przez lata.