O czym warto pamiętać, zanim rozpoczniesz budowę domu?

Data dodania: 29.12.2017


Na pewno domyślasz się jakie rozwiązania podczas takiego wydarzenia, jak budowa domu, mogą okazać się dla Ciebie przydatne. Nie oznacza to jednak, że od razu musisz uwzględnić je w planowanym na budowę domu budżecie. Mimo wszystko ustalenie podstawowych kwestii, takich jak instalacja rur czy dodatkowych kabli może zadecydować o braku problemów w przyszłym użytkowaniu nieruchomości. Na pewno nie chcesz przekopywać ogrodu lub burzyć ściany budynku, aby przeprowadzić rurę lub przewód. Właśnie to jest powodem, dla którego zapraszamy Cię do lektury naszego artykułu. Dzięki niemu dowiesz się, co może Cię zaskoczyć w trakcie użytkowania domu.

Zastanawiasz się nad tym, jakie ogrzewanie powinien posiadać Twój dom? Jest to temat, który nie może długo czekać na poruszenie – pamiętaj, że zima nadejdzie zanim się obejrzysz, a dom przecież trzeba jakoś ogrzać! Proponujemy, abyś rozważył powietrzną pompę ciepła – jest to rozwiązanie, z którego jest zadowolonych wielu mieszkańców domków jednorodzinnych. Jeśli nie odpowiada Ci ono, proponujemy również piec na ekogroszek lub nawet ogrzewanie gazowe. Wszystko zależy od Twoich możliwości finansowych i miejsca, w którym mieszkasz. Pamiętaj, że nie zawsze będziesz miał możliwość podłączenia domu do miejskiej sieci gazowniczej.

projektowanie domów szczecin 

Myślisz nad oczyszczalnią ścieków przy Twoim domu? Będziesz potrzebował odpowiednio obszernej działki, która będzie spełniać także warunki gruntowe. Ograniczeniem jest również wymaganie odnośnie odległości oczyszczalni od studni – nie tylko na Twojej działce, ale również na sąsiadujących. Nie wiesz jak działa taka przydomowa oczyszczalnia? Już wyjaśniamy! Mechanicznie oraz chemicznie pozbywa się ona zanieczyszczeń biologicznych, które napływają do niej z instalacji kanalizacyjnej w naszym domu. Jeżeli okaże się, że budowa oczyszczalni jest niemożliwa na Twojej działce, pozostaje Ci wybór dobrego szamba. Nie posiada ono odpływu i należy je regularnie opróżniać.

Pamiętaj, że już projekt domu powinien uwzględniać szambo lub przydomową oczyszczalnię.

Czy wiesz o tym, jak bardzo dom może ułatwić Ci życie? Zainstaluj w nim kilka przydatnych gadżetów i przekonaj się sam, że jest to możliwe. Mowa tu na przykład o automatycznych bramach garażowych czy wjazdowych, videodomofonie, kamerach zewnętrznych dla poniesienia bezpieczeństwa mieszkańców, a także czujniki – dymu, ruchu, a także wysokiej temperatury. Technologia wciąż się rozwija i również domy stają się bardzo nowoczesne. Większość urządzeń można sterować za pomocą aplikacji, które łatwo zainstalujesz w swoim telefonie. Dzięki temu możesz nawet sterować natężeniem światła oraz jego kolorem.

budowanie domów szczecin