Przeprowadzka – przekonaj się jak to wygląda naprawdę!

Data dodania: 25.01.2018


Kiedy w końcu uda Ci się spełnić marzenia o własnym domy, łatwo jest zapomnieć o otaczającym nas świecie. Tak się składa, że przeprowadzka pod własny dach, może również nieść za sobą szereg obowiązków, których zupełnie się nie spodziewaliśmy. Właśnie dlatego chcielibyśmy podpowiedzieć ci, czego się spodziewać i o czym należy koniecznie pamiętać.

Wyobraź sobie tylko tą ciszę panującą za ścianą, dzięki braku sąsiadów, którzy również nie zajrzą nam więcej przez okno. Latem masz możliwość wypić kawę lub herbatę na własnym tarasie lub w ogrodzie, a zimą podziwiać piękny, śnieżny krajobraz – to na pewno jedne z wielu zalet posiadania własnego domu, w którym możemy spokojnie mieszkać i korzystać z dobrodziejstw ogrodu. Warto jednak pamiętać, że posiadanie własnej nieruchomości jest nie tylko usłane różami – czekają na ciebie również obowiązki, które nakłada prawo. Na co zwrócić uwagę po przeprowadzce do wymarzonej nieruchomości?

Budowa domów Szczecin

Czy wiedziałeś o tym, że prawo budowlane zobowiązuje ciebie, jako gospodarza budynku domu jednorodzinnego do przeprowadzania ogólnego przeglądu stanu technicznego instalacji gazowej (jeżeli taką posiadasz), a także przewodów kominowych – jest to szczególnie ważne w okresach wzmożonego smogu. Co pięć lat powinieneś z kolei zdecydować się na przegląd techniczny budynku i instalacji. W okresie letnim dobrze byłoby sprawdzić stan elewacji, rynien, dachu oraz komina. Jak widzisz – w każdej porze roku jest sporo do zrobienia!

Jeżeli twoja elewacja nie wyróżnia się czystością i jest zaniedbana – nie świadczy to o tobie najlepiej, jako o właścicielu domu. Dzięki wyborze materiałów o wysokiej jakości, których użyjemy do tynkowania – możemy regularnie czyścić elewację wodą pod ciśnieniem i szczotką, bądź też odmalować co kilka lat farbą, która powinna zostać dobrana do rodzaju tynku.

www.v4l.pl

Jeżeli twój dom ma ściany pokryte białym tynkiem – po pierwszej zimie będą one już szare, a brudne zacieki pod balkonami i okapami również nie dodadzą budynkowi uroku. Pamiętaj, że zimą brud unoszący się w powietrzu osiada na powierzchniach płaskich, aby później spłynąć po elewacji wraz z deszczem czy topniejącym śniegiem. Wybierając rodzaj elewacji, bardzo ważne jest rodzaj materiału, z jakiego będzie wykonana. To istotna decyzja już na takim etapie, jak projekt domu. Dzięki wyborze wysokiej jakości tynku, płyt kamiennych lub innych materiałów, zyskamy możliwość ich czyszczenia, a dzięki braku konieczności malowania zaoszczędzimy czas i pieniądze.

Czas na kwestie kolorystyczne – zawsze możesz wziąć próbkę i sprawdzić jak kolor prezentuje się w świetle dziennym i czy dobrze będzie komponował się z najbliższą okolicą.

Projektowanie domów Szczecin