Mały dom – duży problem? Poznaj sposoby na urządzenie niewielkiej nieruchomości!

Data dodania: 10.05.2018


Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że projekt domu to coś, co niełatwo jest wybrać. To decyzja, która na wiele lat determinuje nasze życie – ważna jest odpowiednia lokalizacja, sąsiedztwo i wiele innych czynników. Wiele także zależy od naszych możliwości finansowych – niekiedy pomimo większej rodziny musimy zdecydować się na budowę domu o mniejszym metrażu. Wpływa na to również powierzchnia działki, jaką zakupiliśmy wcześniej lub dostaliśmy od kogoś bliskiego. Mamy dla ciebie dobrą wiadomość – nawet nieduży dom możesz urządzić w taki sposób, aby żyło się w nim wygodnie i komfortowo dla wszystkich jego mieszkańców. Zgadzamy się z tym, że najlepsze rozwiązanie to wybór takiego projektu domu, który będzie dysponował odpowiednią dla dużej rodziny powierzchnią. Deweloper powinien przedstawić nam swoją ofertę, a my jedynie wskażemy model, który nas interesuje.

https://katamaranyzatoka.pl/media_o_nas/deweloper-apartamenty-nad-morzem/

Własny dom powinien być cichym i spokojnym miejscem, w którym możemy odpocząć po trudach dnia codziennego – ważne jest to aby każdy domownik powiadał własną przestrzeń, w której poczuje prawdziwą prywatność. Tak, to dotyczy także dzieci, które zanim się obejrzysz będą już nastolatkami – mieszkanie w jednym pokoju z siostrą lub bratem nie jest zbyt prywatne. Jeżeli głowisz się nad tym, jak zaprojektować dom, aby był on wygodny mimo mniejszego metrażu – postaw na poddasze użytkowe. To zdecydowanie zwiększy metraż twojego domu, a dodatkowo da ci możliwość aranżacji nawet kilku dodatkowych pomieszczeń. Kiedy pojawi się nowy członek rodziny lub dzieci dorosną na tyle, że konieczne będą osobne pokoje – wykorzystaj poddasze. Jeżeli pracujesz zawodowo w domu, poddasze może być również twoim gabinetem, w którym znajdziesz spokój i ciszę.

osiedle domów szczecin

To nie koniec pomysłów na to, jak przystosować projekt domu o mniejszym metrażu do potrzeb większej rodziny. Zazwyczaj dzieje się, tak że przygotowany przez architekta projekt domu wcale nie zakłada jego dalszej rozbudowy. To jednak nie problem – ponieważ wciąż masz taką możliwość. Zawsze możesz nadbudować budynek w sytuacji, kiedy decydujesz się na płaski dach – doświadczony architekt z pewnością będzie potrafił sprostać temu wyzwaniu. Nadbudowa zawsze jest jakąś opcją, jednak ściany muszą być odpowiednio wytrzymałe, aby utrzymać kolejną kondygnacje. Jeżeli posiadasz dom parterowy – jego również możesz rozbudować, ale tylko wtedy, kiedy pozwala ci na to powierzchnia działki budowlanej. To jednak również często wybierana opcja, ponieważ nie wymaga inwestycji w zakup schodów. Zadbaj o to, aby twój projekt domu był przystosowany do twoich potrzeb i ciesz się wygodnym domem przez długie lata!